Матей Казийски заби 26 точки, но ДжейТЕКТ допусна загуба

Бившият национал Матей Казийски продължава да играе на изключително високо ново. Посрещачът се отличи с 26 точки при загубата на неговия ДжейТЕКТ Стингс (Кария)  като гост с 2:3 (26:24, 25:20, 23:25, 22:25, 11:15) от Тойода Госей (Осака) в мач от финалната шестица на японското първенство.

След като спечелиха първите две части, "жилата" от Кария сякаш забавиха темпото. Към края на третия гейм, когато вече предвкусваха победата, Матей Казийски и съотборниците му изпуснаха инициативата и допуснаха обрат. Тойода спечели гейма, като това донесе допълнителна мотивация. Гостите започнаха да грешат, а отборът от Осака се поздрави с победата след превъзходство в тайбрека.

След 26-те си точки в мача, бившият национал продължава да е в топ 5 на реализаторите в Япония. Лидер е Хърватинът Игор Омрачен с 95 точки от 3 срещи.

Утре Стингс излиза срещу втория в класирането Торей Ероуз в трети мач от турнира.