Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Феноменален гол донесе трите точки на Славия, Гонзо изгонен (видео+галерия)

Отборът на Славия записа изключително важен успех в битката за Топ 6. Играчите на Владимир Иванов победиха с 2:1 Черно море в мач от 21-ия кръг на Първа професионална лига. Първото попадение в срещата падна още в 3-ата минута, когато Сердер Сердеров се завърна в тима с попадение. В 63-ата минута Иван Минчев направи резултата 2:0. Голът на нисичкия халф бе и най-красивата ситуация в сблъсъка. Бившият футболист на Монтана прехвърли по феноменален начин стража на "моряците". В последните секунди Бакари се разписа, но това не бе достатъчно за Черно море да си тръгне поне с точка от стадион "Васил Левски".

"Белите" вече са на девето място във временното класиране с актив от 24 точки, на седем от шестия Дунав и на осем от Черно море, който е в серия от три мача без победа в елита. Проблемите пред "моряците" стават още по-големи, защото старши треньорът на тима бе изгонен. По всяка вероятност Гонзо няма да бъде на резервната скамейка срещу Берое.
Славия - Черно море
Старши треньорът на столичани Владимир Иванов направи четири промени в състава. На мястото на Георги Петков се появи младият талант Антонис Стергиакис. Опитният Александър Бранеков замени Андреа Христов в центъра на отбраната. Иван Минчев игра вместо Божидар Васев, а голямата изненада дойде от факта, че Сердер Сердеров се завърна в състава, като се появи на мястото на младия нападател от школата на "белите" Калоян Кръстев.

Георги Иванов-Гонзо пък направи само една промяна в тима, като тя бе принудителна, Даниел Георгиев се появи на мястото на капитана на тима Георги Илиев, който лекува травма в глезена.

Двубоят започна перфектно за "белите". Още в 3-ата минута Славия откри резултата, след като Сердер Сердеров се възползва от груба грешка на Тодор Паланков и с лекота заби своя шести гол в елита през този сезон.
В 19-ата минута Славия бе близо до втори гол в срещата. Сердер Сердеров намери отлично Ивайло Димитров, който пробва техничен удар, но кълбото мина встрани от целта. Секунди по-късно и Емил Мартинов пробва да се разпише, но отново шутът бе неточен.

В 26-ата минута капитанът на Славия Емил Мартинов получи травма в глезена и напусна терена. На мястото на полузащитника се появи новоизлюпеният национал Калоян Кръстев. В 36-ата минута Бакари пробва да се разпише със задна ножица, но опитът му срещна тялото на бранител на "белите". Това бе последната по-интересна ситуация за първата част.Славия - Черно море
Второто полувреме стартира добре за "белите". Георги Пашов направи фантастичен пробив отдясно, излъга двама бранители на "моряците" и шутира от малък ъгъл, но кълбото мина над вратата. В 50-ата минута Бакари се пребори със Стефан Велков и стреля, но много слабо, за да затрудни младия страж на домакините.

В 64-ата минута "моряците" бяха изключително близо до гол в мрежата на Славия. Иван Коконов излъга бранител и стреля, а Омар Абуд изчисти топката от голлинията. Крилото на Черно море бе близо до това да накаже бившия си отбор. В 72-ата минута старши треньорът на гостите Георги Иванов бе изгонен от рефера Никола Попов.
В 73-ата минута се случи и най-красивата ситуация в срещата. Иван Минчев направи хубав пробив и след това копна по феноменален начин топката, прехвърляйки стража на Черно море. В 85-ата минута крайният бранител на гостите Мартин Костадинов шутира добре, но кълбото профуча над вратата. В последните секунди на срещата Бакари се възползва от груба грешка в защитата и вкара почетното попадение във вратата на младия Антониос Стергиакис.

СЛАВИЯ - ЧЕРНО МОРЕ 2:1