Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Питсбърг сломи Филаделфия пред близо 70 000 на футболен стадион (видео)

Шампионът в НХЛ Питсбърг Пингуинс спечели дербито на щата Пенсилвания срещу Филаделфия Флайърс, след като се наложи с 4:2. Двубоят се игра пред 67 318 зрители под открито небе на "Хайнц Фийлд Стейдиъм", дом на отбора по американски футбол Питсбърг Стийлърс.

Сидни Кросби откри резултата в средата на първата третина, а седем минути след началото на втората Ник Бонино покачи на 2:0 в полза на домакините.

Якуб Ворачек намали на 1:2 след чудесна самостоятелна акция по средата на срещата, но още в началото на третата част Питсбърг отново поведе с два гола аванс чрез Мат Кълън.

Защитникът Шейн Гостисбиър намали на 2:3, с което даде надежди на "летящите", че могат да направят обрат, но те бяха попарени от Чад Руведел, който оформи крайното 4:2 пет минути преди финалната сирена.

Мат Мъри направи 36 спасявания на вратата на "пингвините", докато Михаел Нойвирт отрази 25 шайби.
В класирането Питсбърг е на 5 точки от водача в Източната конференция Вашингтон, докато Филаделфия е на 5 точки от зоната на плейофите 21 мача преди края на редовния сезон.

Кълъмбъс постигна разгромна победа със 7:0 над тима на Ню Йорк Айлендърс. У дома Блу Джакетс решиха всичко в мача още през първата част, когато реализираха три безответни гола чрез Джак Джонсън, Буун Дженър и Ник Фолино.

С два гола през втората третина Джош Андерсън докара резултата до 5:0, а в заключителните 20 минути отново Фолино и Давид Савард оформиха крайния резултат.

Вратарят на домакините Йоонас Коприсало нямаше много работа и с лекота отрази всички 24 удара към вратата си.

Водачът в дивизия "Метрополитън" Вашингтон Кепитълс претърпя тежко поражение с 2:5 като гост на Нешвил.

Предатърс изиграха много силна втора третина, в която вкараха три безответни гола, с които обърнаха резултата от 0:1 до 3:1.

Том Уилсън изведе столичани напред в резултата 72 секунди след началото на срещата, но с голове на Роман Йоси, Филип Форсберг и Майк Фишер Нешвил обърна резултата.

В средата на последната част Йоси покачи на 4:1, а в заключителните минути двата отбора си размениха по един гол чрез Евгени Кузнецов и Виктор Арвидсон за крайното 5:2.

С успеха Нешвил се върна на третата позиция в Централната дивизия за сметка на тима на Сейнт Луис.