Без Леброн Кливланд бе сразен от Чикаго

Кливланд Кавалиърс отстъпи като домакин на Чикаго с 99:117 в среща от НБА, в която лидерът на шампионите ЛеБрон Джеймс не игра заради стрептококи в гърлото- тежка форма на вирусен фарингит.
Дуейн Уейд вкара 20 точки за победителите, а Джими Бътлър записа трипъл-дабъл за Биковете, които са на 2-о място в Централната дивизия, вече с положителен баланс от 30/29. Там начело остават днешните им съперници с 40/17.

Старши треньорът на Кавалиърс Тайрън Лю заяви, че все още няма яснота колко време ще отсъства ЛеБрон от терена. Това си е повод за притеснение, тъй като откакто се е върнал в отбора през 2014-а година те имат отчайващ баланс без него- 4 победи и 19 загуби, през този сезон нямат успех когато той не е на площадката, а и за капак губят трети пореден мач от Чикаго.

Уейд вкара 9 от 18 опита от игра, направи 10 асистенции и взе 8 борби. Бътлър пък отбеляза 18 точки, 13 от които в третата част, както и взе по 10 борби и асистенции в личната си статистика.

За домакините Кайри Ървинг вкара 34 точки при 13 от 25 успешни опита от игрова ситуация. Кайл Корвър вкара 14 преди да напусне терена заради контузия.

Маями Хийт се наложи над Индиана със 113:95, като Хасан Уайтсайд вкара 22 точки и взе 17 борби. Диън Уайтърс също наниза 22 точки. Горан Драгич вкара 21, а Джеймс Джонсън приключи мача с 15.
Маями се придвижи на 3-о място в Югоизточната дивизия с 27 победи и 32 загуби след днешния успех. За гостите от Индианаполис Майлс Търнър беше най-резултатен с 18 точки.

Голдън Стейт победи Бруклин със 112:95 с 27 точки на Стеф Къри. Уориърс са с най-добри показатели към момента в цялата Лига, като имат 49 победи и 9 поражения. Кевин Дюрант порпусна първата си среща през този сезон заради травма на ръката, а победата гарантира напрактика мястото им в плейофите.

Къри вкара четири поредни точки в края на първото полувреме, за да увеличи преднината на тима си на 62:51. Клей Томпсън пък завърши мача с 24 точки, а гостите претърпяха 16-о поредно поражение.
Далас срази Ню Орлиънс с 96:83 в дерби на дъното в Югозападната дивизия, като в момента Пеликанс са на последното място. Харисън Барнс вкара 19 точки, а германският ветеран Дирк Новицки добави 18 и 9 борби. За Маверикс, които изглеждат далече от топ 8 на Запад, има все пак утеха, че прекратиха серията си от четири поредни поражения. За гостите Антъни Дейвис наниза 39 точки, но само 12 през втората част. ДаМаркъс Къзънс пък имаше доста по-скромен актив- 12 точки и 15 борби.

Ню Йорк се справи с Филаделфия със 110:109, като и двата отбора са доста под линията за местата в елиминациите на Изток. Победата дойде от точно изпълнение на Кармело Антъни 0.3 секунди преди края, въпреки пропиления аванс от Никс от 17 точки в един момент от мача. Дерик Роуз с 18 и Джъстин Холидей с 14 станаха другите важни фигури за победителите, които имат 24 победи от началото на сезона и 35 поражения. Джалил Окафор направи най-доброто си постижение през сезона, отбелязвайки 28 точки за 76-ърс, в това число и за обрат 9 секунди преди сирената.