Петрус Бумал в болница, почти сигурно пропуска мача с Ботев

Халфът на ЦСКА-София Петрус Бумал е бил откаран с линейка до болницата в Стара Загора, след като получи контузия през първото полувреме на двубоя с Берое.

"Червените" спечелиха драматично с 1:0 с попадение на Руи Педро в 85-ата минута.

Бумал пострада при съприкосновение с Жуниор Мапуку, който удари камерунеца с лакът. В последствие халфът на ЦСКА-София получи лекарска помощ и първоначално продължи мача, но малко по-късно направи знак, че иска смяна.

На 90% Бумал ще пропусне домакинството на Ботев (Пловдив) в следващия кръг на Първа лига, прогнозира вестник "Тема Спорт". Срещата е на "Българска армия" във вторник от 18:30 часа.

Очаква се в неделя още да стане ясно колко ще продължи възстановяването на Бумал, който иначе виси с жълти картони. При получаването на нов ще пропусне един мач, а след Ботев на ЦСКА-София предстои "гостуване" на Левски и едва ли треньорът Стамен Белчев ще рискува да се лиши от услугите на полузащитника точно за дългоочаквания сблъсък със "сините".

Левски - ЦСКА-София е насрочен за събота, 4 март, от 14:30 часа на Националния стадион "Васил Левски".