Славчев с две асистенции за нов успех на Лехия (Гданск)

Българинът Симеон Славчев изигра много силен мач за своя Лехия (Гданск) в домакинството на Краковия от 23-ия кръг в полската Екстракласа. Халфът се отчете с две асистенции за успеха на своя тим с 4:2. Той остана на терена до 69-ата минута, когато бе заменен от  Михал Чрапек.

Гостите първи откриха резултата в мача в 15-ата минута чрез Крищоф Пятек, но в 45-ата минута Лехия изравни с попадение на Ариел Борисюк след пас на Славчев. В 47-ата минута домакините излязоха напред в резултата след гол от дузпа на Флавио Пейшао, а в 58-ата минута Гжегош Кусвик вкара за 3:1, като отново головият пас бе на Славчев.

Пятек върна интригата в мача с второ попадение за Краковия в 70-ата минута, но в 84-ата Гжегож Войтковяк реши всичко, оформяйки крайното 4:2.

С този успех Лехия продължава да води в класирането с актив от 46 точки. Втори е Ягиелония с 42, а третото място е за Лех (Познан) с 41 точки. Краковия пък се намира на 13-ата позиция с 25 точки в актива си.