Ейбар помете Малага с класика

Отборът на Ейбар отново се върна на победния път в Промера дивисион. Това се случи в домакинството на Малага от 24-ия кръг, в което тимът на Хосе Луис Мендилибар се наложи с класическото 3:0.

Ейбар взе преднина в срещата в 43-ата минута след чудесна контраатака, в която Серхи Енрик бе изведен на скорост, той върна към нахлуващия Адриан, който нямаше как да сгреши и отблизо вкара за 1:0.

В 50-ата минута домакините удвоиха преднината си след като получиха дузпа в своя полза и отново Адриан Гонсалес бе точен от бялата точка.

Само две минути по-късно резултатът стана класически, след като Енрик получи отлично центриране в наказателното поле и от воле простреля вратата за 3:0.

Гостите пък завършиха мача в намален състав, след като в 71-ата минута Росалес бе изгонен за грубо нарушение в гръб.

След този успех Ейбар вече е на 7-ото място с 38 спечелени точки. Малага пък остава на 14-ата позиция с 26 точки в актива си.