Анже разби Бастия, а капитанът на корсиканците си изкара четвърти червен картон

Отборът на Анже постигна трета поредна победа в шампионата на Лига 1, след като се разправи с 3:0 с Бастия в двубой от 27-ия кръг на надпреварата. Тимът от Западна Франция бе далеч по-класният тим на терена и заслужено спечели три точки. На два пъти се разписа Карл-Токо Екамби, а веднъж вкара Грегори Бурион. Любопитен детайл от срещата бе червеният картон на Яник Каюзак, който бе санкциониран при смяната си, когато удари електронното табло на четвъртия съдия. Още по-интересно е, че това е четвърти червен картон за корсиканеца от началото на сезона.

Така Анже събра 33 точки и вече е на комфортната 11-а позиция. Бастия пък ще трябва сериозно да се замисли за представянето си, ако иска да остане в елита и през следващия сезон. Корсиканците са предпоследни с 23.

На дъното остава тимът на Лориен, който загуби бретанското дерби при визитата си на Рен с 0:1. Единственото попадение вкара Джовани Сио в средата на първата част. “Мерлузите” са последни с актив от 22 точки. Рен от своя страна е осми с 38.

Нанси и Тулуза не успяха да си вкарат гол и завършиха 0:0, което отрежда 28 точки за първия и 35 за втория.