Попов и Златински загубиха от Динамо (Б) в Румъния

Отборът на Университатя (Крайова) записа неприятна загуба с 1:2 в гостуването си на Динамо (Букурещ) от 25-ия кръг на първенството на Румъния. И двамата българи Христо Златински и Апостол Попов започнаха като титуляри за гостите и записаха пълни 90 минути на терена, а през втората част в игра се появи и бившият защитник на Лудогорец Александър Барт.

Адам Немец вкара два бързи гола за домакините. Той откри резултата в 5-ата минута, а в 14-ата удвои преднината на своя тим с второ попадение.

След това пък и шансът не бе на страната на гостите, които удариха три греди в една атака в 28-ата минута.

През втората част Университатя успя да върне един гол в 73-ата минута чрез Густаво Ди Мауро, но силите на гостите не стигнаха за нищо повече.

След този мач Динамо събра актив от 38 точки и се изкачи до 5-ото място във временното класиране. Университатя пък остава на 3-ото място с 40 точки, но все повече изостава от лидерите. Начело е Виторул с 51 точки, пред Стяуа с 45 точки и мач по-малко.