Уотфорд и Уест Хам не успяха да се победят, но се придвижиха напред (видео)

Уотфорд и Уест Хам се изкачиха с по една позиция във временното класиране на Премиър лийг, след като завършиха наравно - 1:1, сблъсъка си на "Викъридж Роуд". Трой Дийни бе точен от дузпа още в третата минута, а Андре Аю (73') изравни през второто полувреме, в което доминираха "чуковете". Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като Микейл Антонио получи втори жълт картон за умишлена игра с ръка.

Още във втората минута "стършелите" получиха дузпа, след като Кояте фаулира Сарате в наказателното поле. Трой Дийни бе точен от бялата точка, давайки аванс на домакините. В края на полувремето именно Сарате получи тежка контузия и над десет минути му бе оказвана медицинска помощ на терена, след което аржентинецът бе изнесен на носилка. Иначе Уотфорд се чувстваше доста комфортно през първото полувреме, а "чуковете" не създадоха нищо запомнящо се.

Уест Хам обаче започна много по-добре втората част. Аурелио Гомеш на два пъти спаси вратата си след удари отблизо на Антонио и Фонте. В 69-ата минута нов изстрел с глава на Микейл Антонио от чиста позиция премина на сантиметри встрани от вратата.

В 73-ата минута поредният шут на Антонио рикошира последователно в двете странични гради, след което Андре Аю направи добавка от няколко метра, изравнявайки закономерно резултата. Щурмът на "чуковете" обаче бе охладен в 86-ата минута, когато Антонио бе изгонен за втори жълт картон. Играчът на Уест Хам падна и докосна преднамерено с ръка топката.

Уотфорд не успя да се възползва от численото си предимство, като Айзък Съксес пропусна най-добрата възможност за това в добавеното време.

"Чуковете" са девети с актив от 33 точки. Уотфорд е на 12-а позиция.