Асенов и Белберов също са финалисти

България ще има 9 боксьори на финалите на международния турнир "Странджа" утре, след като и последните двама участника днес – Даниел Асенов и Петър Белберов, спечелиха срещите си. Тайсъна изигра втори великолепен мач в категория до 52 кг, като победи участника в Рио Карлос Кипо от Еквадор. Европейският ни шампион имаше тотално превъзходство и в трите рунда и не остави съмнения у съдиите – 5:0 гласа в негова полза.

Утре обаче Даниел ще има трежка задача да защити титлата си от "Странджа" 2016 срещу бронзовия медалист от Рио и от световното в Катар Джиангуан Ху (Китай), който спечели също с 5:0 полуфинала си срещу Танес Онгунта от Тайланд.
Международен турнир Странджа - ден 4
При най-тежките (+91 кг) Петър Белберов не доигра мача срещу Камшубек Кункабайев от Казахстан, но той водеше по точки до средата на втория рунд, когато срещата бе прекратена заради тежка аркада на съперника му и също спечели с пълно единодушие на съдиите.

Така на финалите утре ще боксират: Тинко Банабаков (49), Даниел Асенов (52), Айрин Исметов (64), Арман Хакобян (75), Кристиян Димитров (91) и Петър Белберов (+91), както и Габриела Димитрова (51), Станимира Петрова (54) и Деница Елисеева (60) при жените.

Финалните срещи започват в 14 ч в зала "София".

Снимки: ЕМОНА ЦОНЧЕВА и ИВАН ЙОЧЕВ/Sportal.bg