Леганес разкъса Депортиво (видео)

Отборът на Леганес разби с 4:0 Депортиво Ла Коруня в мач от 24-ия кръг на Примера дивисион. Александър Шимановски (19), Мартин Монтовани (30), Унай Лопес (82) и Алберто Буено (90) реализираха попаденията и зарадваха публиката на "Бутарке". Галиският тим записа четвърта поредна загуба и слезе под Леганес във временното класиране - до 17-а позиция.

"Лос пепинерос" имаха сериозно преимущество през първото полувреме. Момчетата на Асиер Гаритано създаваха опасните положения, докато възпитаниците на Гайска Гаритано трудно изграждаха нападения. В 19-ата минута Александър Шимановски вкара зрелищен гол. Голмайсторът на домакините заби топката около сглобката след пас на Набил Ел Зар. В 30-ата кастилци удвоиха резултата, след като Мартин Монтавани реализира с глава след корнер. В 37-ата Шимановски беше много близо до ново попадение, но пропусна с глава.

След почивката гостите от "Риасор" опитаха да притиснат своя съперник, но Леганес организира няколко опасни контри. В 59-ата минута при подобно скоростно нападение Сиовас получи топката в наказателното поле, а Херман Лукс показа страхотен рефлекс и спаси с помощта на напречната греда. В 62-ата Раул Албентоса беше изгонен заради грубо влизане в центъра на терена. В 82-ата домакините направиха преднината си класическа след центриране отдясно на първа греда и техничен удар в близкия горен ъгъл - 3:0. В 92-ата дойде ред и на Алберто Буено да се разпише с хубав удар от около 12 метра.