Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Злато и за Инна Ефтимова в "Комбанк Арена"

Инна Ефтимова спечели балканската титла на 60 метра в Белград. Българката триумфира с лично постижение за сезона от 7.35 сек в зала "Комбанк Арена", където другата седмица ще застане на старт и на първенството на Стария континент по лека атлетика. Със сребърното отличие в спринта се окичи гъркинята Рафаила Спанудаки-Хацирига със 7.46 сек. Диана Вайсман се качи на третото място на почетната стълбичка, след като постави нов национален рекорд на Израел от 7.50 сек. Другата българка на 60 метра Надежда Рачева финишира трета във втората от трите серии със 7.69 сек.

На 1500 метра Силвия Георгиева се нареди четвърта с 4:23.61 мин. Балканска шампионка с 4:13.14 мин стана представителката на домакините Амела Терзич.