Лукойл Академик се измъчи, но победи пловдивските "студенти"

Шампионите от Лукойл Академик записаха нова победа в Националната Баскетболна Лига, след като спечелиха при домакинството си на Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 82:80 (18:23; 22:17; 19:15; 23:25) в двубой от XIX кръг на Националната Баскетболна Лига.

Най-резултатен за домакините беше Максим Корниенко с 19 точки, Стив Зак се отличи с „дабъл-дабъл“ – 17 точки и 10 борби, а Дани Гибсън завърши с 16 точки.

Милорад Сутулович беше най-резултатен за пловдивчани – 23 точки, а Джордан Семпъл завърши с „дабъл-дабъл“ – 16 точки и 10 борби.

Началото на двубоя бе равностойно с размяна на успешни атаки и към двата коша, но малко след средата на периода гостите от Пловдив се откъснаха с 19:13 след тройка на Семпъл и разлика се запази до самия край – 23:18.

Шампионите от Лукойл Академик реагираха мигновено на случаващото се на терена в началото на втория период и подобриха значително представянето си. Възпитаниците на Тони Дечев стигнаха до пълен обрат  – 32:30 след две точки на Корниенко малко след средата на частта, като минималната разликата се запази почти до края на полувремето, но в последните секудни Сепъл вкара и изравни за 40:40 на почивката.

След почивката ситуацията на терена не се промени особено и гонитбата в резултата продължи с пълна сила. След 30 минути „студентите“ от Правец отново бяха напред с минимална преднина – 59:55, но в началото на последната четвърт баскетболистите на Лукойл Академик вдигнаха оборотите и разликата премина границата от десет точки – 66:55.

Старши-треньорът на Академик Бултекс 99 Асен Николов реагира и взе прекъсване, а веднага след подновяването на играта Васил Александров вкара две поредни тройки и интригата се завърна – 61:66. Последва прекъсване за домакините, а оттук до последния съдийски сигнал шампионите успяха да удържат натиска на съперника и да се поздравят с трудната победа – 82:80.

Лукойл Академик – Академик Бултекс 99   82:80 (18:23; 22:17; 19:15; 23:25)

Лукойл Академик: Бийн 9, Зак 17, Корниенко 19, Гибсън 16, Грозев 1 (Агре 7, Аврамов 6, Великов, Димитров 7)

Академик Бултекс 99: Ваклинов 11, Александров 15, Семпъл 16, Сутулович 23, Бачев 12 (Ставрев, Дафинов, Михайлов 3)