Левски 2014 изненада Спартак в Плевен

Отборът на Левски 2014 поднесе голямата изненада на XIX кръг от редовния сезон в Националната Баскетболна Лига, след като спечели при визитата си на Спартак (Плевен) със 76:73 (20:19; 12:22; 14:18; 30:14).

Най-резултатен за столичани беше Павел Иванов с 22 точки, Веселин Веселинов и Евгени Хаджирусев добавиха съответно по 16 и 14 точки, а Станислав Славейков завърши с 12 точки.

Мартин Маринов вкара 21 точки за Спартак, Герасим Николов и Милован Савич добавиха по 15 точки, а Димитър Маринчешки завърши с 12 точки.

Баскетболистите на Левски стартираха добре мача и малко преди средата на частта „сините“ водеха с 13:6 след точни стрелби на Иванов и Славейков. До края на първите десет минути момчетата на Мъни Марков допуснаха няколко грешки, но въпреки тях, успяха да запазят лидерската позиция – 20:19.

През втория период ситуацията на терена се промени изцяло, след като домакините от Спартак поеха пълен контрол върху играта и очакваното се случи – възпитаниците на Александър Дяковски стигнаха до пълен обрат и дори се откъснаха напред с девет точки – 41:32 на почивката.

През третата четвърт плевенчани продължиха бавно и сигурно да трупат преднина и преди началото на заключителните десет минути Спартак водеше с 13 точки – 59:46, но това не бе всичко в този двубой.

В началото на последната четвърт гостите от София се хвърлиха да обръщат мача и усилията им дадоха резултат, след като 37 секунди преди последния съдийски сигнал Хаджирусев вкара кош и фал за 74:71. Последва прекъсване за Спартак но до края домакините така и не успяха да се организират сирената прозвуча при 76:73 в полза на столичани.

Спартак - Левски 2014 73:76 (19:20; 22:12; 18:14; 14:30)

Спартак: Николов 15, Маринов 21, Дудев 2, Савич 15, Маринчешки 12 (Танев 3, Гълъбов 5)

Левски 2014: Хаджирусев 14, Веселинов 16, Дойчинов 2, Славейков 12, Иванов 22 (Димитров, Алипиев, Райков 10)