Аталанта шокира "Сан Паоло" и полетя към ШЛ

Отборът на Аталанта, който прави невероятен сезон в Серия "А", шокира Наполи пред пълните трибуни на "Сан Паоло". "Нерадзурите" спечелиха с 2:0 в мач от 26-ия кръг, като герой за гостите се превърна Матия Калдара, който се разписа два пъти.
Защитникът се разписа първо в 28-ата минута, а след това удвои в 70-ата минута. Малко преди второто попълнение на бергамаските червен картон за тима получи Франк Кесие.

Четвъртият пореден успех за момчетата на Джан Пиеро Гасперини изведе тима на само три точки зад третото място, което дава право на участие в Шампионската лига. Отборът от Бергамо вече има актив от 48 точки, докато Наполи остана с 51 на трета позиция.

Поражението бе първо за футболистите на Маурицио Сари от 29 октомври в калчото. Тогава загубиха на "Ювентус Стейдиъм" с 1:2, като последва серия от 14 положителни резултата, десет победи и четири равенства.