Херта издебна Айнтрахт след почивката (видео)

Херта (Берлин) показа повече хладнокръвие от Айнтрахт (Франкфурт) и постигна много ценна победа с 2:0 у дома, с която измести днешния си съперник от петата позиция в германското първенство. Вече само 3 точки делят столичани от място в тройката.

Вечната голова заплаха Ведад Ибишевич откри в 52-ата минута, макар при атаката да останаха сериозни съмнения за засада на съотборника му Саломон Калу.

В 78-ата минута нападателят на гостите Харис Сеферович провали усилията на своите, след като удари Никлас Щарк без топка и логично получи червен картон.

Домакините се възползваха от това и пет минути по-късно Владимир Дарида заби топката с глава за 2:0.

До първото попадение Айнтрахт не отстъпваше по нищо, а през първото полувреме Анте Ребич можеше да даде съвсем друг развой на сблъсъка, но пропусна очи в очи с вратаря Руне Йорщайн.

Поражението е трето поредно за "орлите" на Нико Ковач, но мечтата им за участие в Шампионската лига все още е "жива", тъй като четвъртото място е само на 2 точки.