Монтана се утвърди на второ място при жените

Монтана победи Нефтохимик със 73:62 (20:19, 26:8, 15:14, 12:21) и се изкачи еднолично на второ място в класирането на държавното първенство по баскетбол за жени с актив от 20 точки. Лидер в Хасково с 22, а Берое може да се изравни с Монтана при победа срещу опашкаря Септември в неделя.

Нефтохимик водеше с цели седем точки през първата четвъртина, която обаче завърши с точка преднина за Монтана след серия от 8:0 до сирената. Нова серия от 10:2 в началото на втората част даде категорично предимство в полза на домакинките на срещата, които поведоха с цели 19 точки до полувремето. На старта на последната четвъртина Монтана извади титулярите си от игра и бургазлийките скъсиха изоставането си, но загубиха с 11 точки.

Най-резултатна за Монтана беше капитанът Шарел Алън с 15 точки и десет спечелени борби, докато Ашли Прим отбеляза 17 за Нефтохимик. Септември е на последно място в класирането с 12 точки от 12 загуби.

Монтана – Нефтохимик (Бургас) 73:62 (20:19, 26:8, 15:14, 12:21)

Монтана: Виктория Стойчева 4, Шарел Алън-кап. 15, Цветомира Шаренкапова 8, Димана Макариева 8, Лиза Бърджис (Радостина Димитрова 11, Христина Иванова 10, Даниела Петева 9, Надежда Симеонова 4, Дебора Филипова 4). Треньор: Стефан Михайлов.

Нефтохимик: Мария Цанкова-кап. 3, Теодора Динева 11, Ашли Прим 17, Тина Требец 15, Габриела Костова 12 (Росица Вълчева 2, Зорница Найденова 2). Треньор: Иван Липичев.

Съдии: Владимир Цеков, Красен Иванов, Радослав Дяков.