Рилски взе реванш от Балкан

Рилски спортист взе реванш от палача си за Купата на България, макар и в мач, който не бе от толкова голямо значение, колкото четвъртфиналната среща преди седмица. Малко повече от седем дни след отпадането си в Пловдив, баскетболистите на Людмил Хаджисотиров все пак успяха да надиграят Балкан, този път в мач от редовния сезон на НБЛ, а това се случи на собствен терен в “Арена Самоков” с 80:73.

Рилецо бе по-добрият отбор през голяма част от двубоя, но гостите се върнаха в играта след силна трета четвърт и се бориха за успеха до последно. През първото полувреме самоковци постепенно установиха контрол над случващото се на паркета, за да стигнат до комфортен аванс от 8 точки на почивката и 42:34. Моментално след почивката дойде и събуждането на ботевградчани, като тон за него дадоха Амин Хот и Травис Даниълс, за да могат гостите да дръпнат с 56:57 след три части. Йордан Бозов отбеляза първия кош за Рилски в последната част, а след това домакините повече не дадоха на съперника да осъществи нов обрат и се поздравиха с победата - 80:73.

Ди Джей Шелтън вкара 26 точки и овладя 11 борби за десетата победа на Рилски. Неуморимия Йордан Бозов добави 22 точки и 7 асистенции, а Еван Брюинсма - 12 точки и 11 борби.

Хот и Даниълс бяха на крачка от “дабъл-дабъл” за Балкан. Гардът вкара 17 точки и направи 9 асистенции, докато крилото реализира 22 точки и овладя 9 отскочили от ринговете топки.

РИЛСКИ СПОРТИСТ - БАЛКАН (БОТЕВГРАД) 80:73 (20:14, 22:20, 14:23, 24:16)

РИЛСКИ СПОРТИСТ: Йордан Бозов, Дарин Иванов, Златин Георгиев, Еван Брюинсма, Ди Джей Шелтън

БАЛКАН (БОТЕВГРАД): Амин Хот, Станимир Маринов, Радослав Кочев, Травис Даниълс, Михайло Секулович