Миньор тръгна с победа над Септември (Симитли)

Отборът на Миньор (Перник) победи трудно Септември (Симитли) с 1:0 в първата си среща за тази пролет в Югозападната трета лига.

Изненадващо на "Стадиона на мира" в Перник гостите започнаха по-добре и още до петата минута пропуснаха две много чисти положения. На два пъти неточен бе новото попълнение Борислав Хазуров. Постепенно обаче домакините взеха инициативата, а в края на първата част пропуснаха и дузпа. От бялата точка сбърка Даниел Гогов.

Единственият гол в срещата вкара Кристиян Ковачев в 60-ата минута. Той засече с глава великолепно центриране на капитана Томислав Павлов и донесе важната победа на отбора си. "Чуковете" са основен фаворит за промоция в професионалния футбол, въпреки че след есенния полусезон изоставаха на 5 точки от лидера Сливнишки герой. Миньор имат вече 37 точки, а лидер е Струмска слава с 41 точки.