Гълъбинов отново блести и носи победа

Българският нападател Андрей Гълъбинов донесе втора поредна победа за своя тим Новара. Той игра пълни 90 минути при успеха с 2:1 над Специя от 27-ия кръг на Серия "Б", като се разписа в последните секунди на първата част, а преди това асистира за първото попадение на Федерико Македа. Бившият играч на Манчестър Юнайтед бе дал аванс на тима му със своето дебютно попадение за клуба. Това се случи в 29-ата минута, но четири по-късно Граноче изравни.

Секунди преди края на полувремето Гълъбинов изпревари Чекарони с глава след крос на Киоза и вкара своя девети гол за този сезон. През втората част таранът пропусна от няколко метра да вкара и за 3:1.
Попадението му е трето поредно, като за втори път донесе трите точки за "сините". Както е известно, той бе точен при победата с 1:0 в гостуването на Латина преди седмица. Националът на България има вече четири гола през тази година. Асистенцията му пък бе негова седма, което го прави трети по този показател в Серия "Б".

Новара вече има 37 точки в класирането, докато Специя остана с една повече.