Юношите на Лудогорец разбиха Левски-Раковски пред 2000 души

Юношите до 17 на Лудогорец победиха с 4:0 Левски-Раковски в първи мач от пролетния дял на елитната група. В герой за “орлите” се превърна Георги Стоянов, който изигра много силен мач, ознаменуван с два гола и изкаран червен картон на противник. Двубоят се игра в шуменското село Климент, където има нов стадион с изкуствен терен, тъй като Лудогорец изтърпява наказание от една среща лишаване от домакинство. Мачът бе изгледан от около 2000 зрители и се превърна в истински празник и събитие в селото.

Евгени Димитров откри за Лудогорец в 31-ата минута. Почивката дойде при гол аванс за тима от Разград. 5 минути след паузата Божидар Йотов от състава на Левски-Раковски бе изгонен с директен червен картон за груб фаул срещу Стоянов. Останали с човек по-малко гостите не успяха да се противопоставят на Лудогорец. Крилото Стоянов се разписа на два пъти за две минути – в 54-ата и 55-ата, а Доминик Янков оформия крайния резултат в 68-ата минута.

С победата Лудогорец се изкачи отново на първо място с 2 точки пред тима на Септември, който обаче е с мач по-малко.