Севиля се изравни с Реал Мадрид след обрат в горещото дерби (видео)

Отборът на Севиля пречупи с 2:1 Бетис в южняшкото испанско дерби от 24-ия кръг на Ла Лига, играно на стадион "Бенито Вийямарин". "Зелено-белите" севилци откриха резултата в 37-ата минута чрез Риза Дурмиши. "Бяло-червените" обърнаха двубоя с голове след почивката - на Габриел Меркадо (57) и Висенте Ибора (77). При второто попадение по-скоро имаше засада. С успеха момчетата на Хорхе Сампаоли временно изпревариха Барселона и се изравниха по точки с Реал Мадрид.

Виктор Санчес се спря на схема 5-3-2. В "зелено-бялото" нападение действаха Рубен Кастро и Антонио Санабрия. Хорхе Сампаоли постави Стеван Йоветич на върха на атаката, подкрепян от Пабло Сарабия, Франко Васкес и Витоло.

"Лос вердибланкос" тръгнаха по-агресивно в атака в търсене на гол. Първите набези на Баломпие не бяха особено опасни - лесен удар в ръцете на Серхио Рико (8), неточно изпълнение на Санабрия с глава (10) и блокиран изстрел на Рубен Кастро (15). При последното положение голаджията на Бетис овладя на гърди, но беше спрян от Серхио Ескудеро.

В 21-ата домакините бяха на косъм от гол, макар и малко случайно. След чудесна колективна акция Адил Рами чукна топката в крака на Мудо Васкес, получи се коварен удар и вратарят Рико само изгледа топката, която облиза топката от външната страна. В 26-ата Аиса Манди нацели напречната греда при удар с глава след статично положение, изпълнено от Рубен Пардо. По-добрата игра на Бетис логично доведе до гол. В 37-ата минута Риза Дурмиши намери пролука в стената "бяло-червените" и вкара топката в долния ляв ъгъл на Рико.

Символичните гости от "Рамон Санчес Писхуан" стигнаха до гол при първата си реална опасност. В 57-ата минута Висенте Ибора беше изпуснат при пряк свободен удар и стреля с глава, Антонио Адан изби, а Габи Меркадо беше на точното място за добавка - 1:1. След попадението нервионци взеха инициативата в търсене на пълен обрат.

В 60-ата Серхио Ескудеро шутира ниско покрай далечната греда - аут. В 72-ата Висам Бен Йедер получи топката в наказателното поле, но опитът му за атрактивен удар от въздуха беше неуспешен. В 77-ата момчетата на Сампаоли стигнаха до втори гол от съмнително положение. Стеван Нзонзи по-скоро беше в засада преди да подаде към Висенте Ибора. Испанският халф изпревари вратаря, протегна крак и насочи в мрежата. В 93-ата Дурмиши шутира над греда при изгодна възможност от пряк свободен удар.

В крайна сметка радостта остана за "бяло-червените" привърженици. Севиля определено е в борбата за титлата.