Челси дръпна с 11 точки пред Манчестър Сити (видео)

Челси увеличи аванса си на върха на 11 точки пред Манчестър Сити, след като победи с 3:1 Суонзи на "Стамфорд Бридж". Сеск Фабрегас (13') откри резултата в своя мач №300 в Премиър лийг, но в добавеното време на първата част Фернандо Йоренте изравни. През второто полувреме "лебедите" не получиха дузпа за игра с ръка на Аспиликуета, а след това Педро Родригес (72') и Диего Коща (84') донесоха победата на селекцията на Антонио Конте. Утре Тотнъм може да се доближи на десет точки зад Челси, а двубоят на Манчестър Сити с Манчестър Юнайтед е отложен заради финала за Купата на Лигата, така че "гражданите" няма да могат да се приближат до лидера през този уикенд.

Фабрегас започна като титуляр за домакините за сметка на Неманя Матич. Педро Родригес, Диего Коща и Еден Азар действаха в предни позиции. Уейн Раутлидж стартира вместо контузения Нейтън Дайър в състава на "лебедите", които играха за последно преди 13 дни. Леън Бритън остана на скамейката за началото.

В 19-ата минута лондончани поведоха. Каръл сложи началото на тази атака с грешка в халфовата линия, Педро опита да намери Коща, но топката стигна до Фабрегас, който я открадна от Корк и я прати в далечния ъгъл. Испанецът можеше да удвои в 27-ата минута, когато стреля хубаво от воле след центриране на Моузес, но Фабиански спаси. До почивката домакините пропуснаха още една възможност, когато отбраната на Суонзи изпусна Коща и Кейхил при едно центриране на Фабрегас от фаул, но двамата си попречиха и никой от тях не успя да нанесе голов удар.

В добавеното време на първото полувреме "лебедите" изравниха от нищото. Сигурдсон центрира от свободен удар малко след центъра на терена, изпращайки топката в наказателното поле, където Йоренте засече с глава. Куртоа не успя да достигне до топката, която се озова във вратата му - 1:1. Останаха сериозни съмнения дали обаче изобщо имаше нарушение в ситуацията, в  която Нийл Суорбрик отсъди фаул.

Челси започна много силно второто полувреме. Фабиански спаси опасен шут на Азар, а след това удар на Фабрегас срещна гредата.

В 69-ата минута гостите имаха съвсем основателни претенции за дузпа, след като топката срещна ръката на Аспиликуета. Сигнал обаче не не последва. Три минути след това Челси поведе след удар на Педро от около 25 метра и лоша намеса на Фабиански.

Шест минути преди края Диего Коща оформи крайния резултат. Азар проби отляво, стигна до линията и върна в наказателното поле, където голмайсторът на лондончани засече от въздуха, пращайки топката до близката греда.

Челси има вече 63 точки. Манчестър Сити е с 52 и мач по-малко. Суонзи заема 15-а позиция.