Борусия (Д) не прости на Фрайбург (видео)

Отборът на Борусия (Дортмунд) надигра с лекота с 3:0 като гост Фрайбург в среща от 22-ия кръг на германската Първа Бундеслига. Дортмундци остават на трето място в класирането, като събраха 40 точки. "Жълто-черните" са на 8 точки зад втория РБ (Лайпциг) и на 13 след лидера Байерн (Мюнхен). Фрайбург пък е девети с 30 точки.

Два гола днес реализира Пиер-Емерик Обамеянг (55, 70), а Сократис (13) стана автор на първото попадение в двубоя.

13-ата минута се оказа фатална за домакините. Рафаел Герейро центрира от фаул и защитникът Сократис с глава изпрати топката във вратата на Фрайбург.

До края на първата част гостите застрашиха на няколко пъти вратата на Фрайбург, но домакините някакси оцеляха и не допуснаха ново попадение.

Играчите на Томас Тухел продължаваха да се чувстват комфортно на терена на "Шварцвалд Щадион" и през втората част и в 55-ата минута резултатът стана 0:2. Марко Ройс проби отлично отляво, правейки за смях бранител на Фрайбург, след което асистира на озовалия се сам почти на голлинията Пиер-Емерик Обамеянг. Габонският нападател нямаше как да сбърка и с един от най-лесните голове в кариерата си доближи тима си до победата.

В 65-ата минута домакините имаха много добра възможност да върнат интригата в двубоя, но играч на Фрайбург не успя отблизо да преодолее стража на Борусия Роман Бюрки. Малко след това пък Обамеянг пропусна добър шанс за 0:3.

На Обамеянг обаче не му се наложи да чака още дълго за втория си гол в срещата. В 70-ата минута Усман Дембеле изведе отлично в наказателното поле на домакините Ерик Дурм, който веднага потърси пас към заелия отново много добра позиция Обамеянг и габонецът с прецизен удар реализира още едно попадение, с което оформи крайния резултат и класическата победа на Борусия.