Байерн направи подарък, който Анчелоти няма да забрави (видео + галерия)

Байерн (Мюнхен) направи голям подарък за своя наставник Карло Анчелоти, който днес отпразнува своя мач №1000 като треньор. В негова чест шампионите унижиха Хамбургер ШФ с 8:0 у дома, с което записаха рекорден успех под ръководството на италианеца. Роберт Левандовски записа хеттрик, Кингсли Коман добави два гола, а по веднъж точни бяха Артуро Видал, Дейвид Алаба и Ариен Робен. Отделно полският нападател удари и една греда.

Така Байерн продължава да е лидер с 5 точки пред РБ (Лайпциг), който също не допусна грешка - 3:1 срещу Кьолн.

Байерн (Мюнхен) - Хамбургер ШФ 8:0

Баварците спазиха традицията да размазват Хамбургер ШФ на "Алианц Арена", след като в предишните шест мача им бяха вкарали 36 попадения.

Този път Анчелоти заложи на Томас Мюлер като титуляр, но германският национал отново не успя да се разпише. Той все пак се отчете с две асистенции и спечелена дузпа.

Гостите от Севера бяха оставили Аарон Хънт и Боби Ууд на пейката, но в крайна сметка тактиката им се оказа без значение.

Видал даде началото на серията с точен шут в 17-ата минута, а секунди по-късно Левандовски удари греда. Бившият стрелец на Борусия (Дортмунд) удвои в 24-ата от наказателен удар, а три минути преди почивката покачи на 3:0.

Чак в 50-ата минута скучаещият Мануел Нойер направи първо спасяване, а малко след това резултатът започна да нараства. Левандовски оформи хеттрика си в 54-ата и след това беше сменен, за да запази сили.

В 56-ата Алаба заби за 5:0, а след него смяната Коман докара нещата до 7:0 с две попадения до 69-ата минута. Три минути преди края Робен оформи крайното 8:0.

За тима от Хамбург това е втори случай в историята си, който губи с 0:8 в Бундеслигата. Отборът остава на опасната 16-а позиция.

В сряда и двата състава ги очакват битки на четвъртфиналите за Купата на Германия. Байерн приема Шалке 04, а Хамбургер ШФ е домакин на Борусия (Мьонхенгладбах).