Пак Руи Педро и нова инфарктна победа на ЦСКА-София (видео+галерия)

ЦСКА-София постигна нова инфарктна победа като гост в Първа лига. След като преди седмица червените надиграха Черно море с два гола на Руи Педро след 85-ата минута, днес те победиха Берое в Стара Загора пак с попадение на португалеца, който този път се разписа в 87-ата минута.

Футболистите на Стамен Белчев бяха по-добри през целия двубой, но срещата можеше да завърши катастрофално за тях. Малко преди победния гол на Педро таранът на домакините Мапуку, който се намираше в малкото наказателно поле, се справи с двама бранители в черено и като по чудо не откри резултата.

Берое - ЦСКА

Иначе първата по-опасна ситуация дойде в 5-ата минута и бе пред вратата на домакините. След центриране отляво Густаво Кулма стреля с глава, но Перниш спаси.

Малко след това заралии извършиха принудителна смяна, тъй като Делич получи контузия и бе заменен от Цонев.

Последваха още две положения за гостите. Първо Арсенио Нунеш стреля от границата на наказателното поле, но в ръцете на вратаря. В 10-ата минута пък Асен Георгиев позволи на Каранга да му отнеме топката, но Перниш поправи грешката на централния бранител, излизайки добре и блокирайки изстрела от малък ъгъл на червения нападател.

В 25-ата минута добър изстрел на Каранга с глава профуча над напречната греда. Шест минути по-късно и гостите прибегнаха до принудителна смяна. Петрус Бумал получи удар в главата при единоборство с Мапуку и напусна за сметка на Давид Симао.

В 36-ата минута дойде и най-доброто положение в мача до този момент. Недялков намери Руи Педро, който бе оставен непокрит от Цонев, шутира силно от 15-16 метра, но Перниш някак успя да избие с крак.

В 43-ата минута Фернандо Каранга навърза двама бранители в зелено в наказателното поле, освободи се добре и стреля силно, но неточно. Малко преди това и Руи Педро опита да открие резултата, но ударът му с глава попадна в ръцете на домакинския страж.

През втората част срещата беше далеч по-равностойна, като Берое спря да допуска сериозни положения пред своята врата. Въпреки това по-активният тим отново остана ЦСКА-София.

В 53-ата минута Божидар Чорбаджийски вкара топката в мрежата на Берое след центриране от корнер и меле, но попадението бе отменено заради игра с ръка на червения защитник.

Към средата на полувремето и Каранга вкара, но се намираше в засада и реферите не признаха гола.

Така двубоят отиваше към нулево равенство, когато при една от малкото добри атаки на заралии топката стигна до Мапуку, таранът се освободи от двама противникови защитници и когато се канеше да отбележи, Бодуров се хвърли и със самоотвержен шпагат притесни нападателя на домакините, предотвратявайки сигурен гол.

Последва финален натиск на червените и в 87-ата минута те стигнаха до така важния гол. След балонно центриране отдясно Меркадо свали с глава към Руи Педро, а той от своя страна стреля с коляно от 7-8 метра. За късмет на португалеца топката мина между Иво Иванов и вратаря Перниш за крайното 1:0 за ЦСКА-София.

БЕРОЕ - ЦСКА-СОФИЯ 0:1