Левски с нова голяма издънка (видео+галерия)

Отборът на Левски с нова голяма издънка. Тимът на Елин Топузаков не успя да победи Локомотив (Горна Оряховица) в първото си домакинство за 2017 година. Двата тима завършиха 1:1 в мач от 21-ия кръг от Първа лига, като страхотно спасяване на Боян Йоргачевич спаси домакините дори от сензационна загуба в края. Резервата на столичани Бабатунде Адениджи вкара за 1:0 в 47-ата минута, но Рахави Кифуети в 58-ата минута изравни.

Така "сините" останаха без победа след подновяването на първенството. По-лошото за домакините и щаба е, че тимът отново игра слабо, но с една идея по-добре от катастрофалното представяне срещу Пирин (0:1). Въпреки това 26-кратните шампиони нямаха много идеи, като демонстрираха сериозно объркване в трудните моменти на срещата.

Такова демонстрира и Топузаков, който смени схемата на 4-4-2, след като на "Христо Ботев" игра с налаганото 3-5-2. Напрежението в треньора и играчите от трудната седмица в клуба се отрази на терена.

Сега предстои много тежка седмица, тъй като във вторник има гостуване в Разград на Дунав (Русе), а другия уикенд е сблъсъкът с ЦСКА-София на "Васил Левски". "Сините" в рамките на два мача изпуснаха преднина от пет точки пред "червените", като вече водят само с три, а започнаха пролетния дял с осем преднина.

Левски - Локомотив (ГО) Наставникът на Левски Елин Топузаков направи четири промени в стартовите 11 от загубата с Пирин (Благоевград). Освен това промени схемата 3-5-2 с 4-4-2. Симон Сандберг, Бабатунде Адениджи, както и наказаните Мехди Бурабия и Георги Костадинов бяха заменени от Джереми де Ноойер и Александър Александров. Специалистът заложи на трите зимни попълнения - Давид Яблонски, Амаду Сукуна и Антон Огнянов от първата минута. Последните двама бяха резерви срещу "орлетата", като направиха дебют като титуляри.

Иван Колев направи също четири промени от загубата от "канарчетата". Аристоте Фунду, Мохамед Бен Отман, Мехди Фенуш, Софиен Муса бяха заменени от Атанас Фиданин, Любомир Генчев, Владимир Узунов, Николай Христов.

Левски - Локомотив (ГО) Левски започна по-добре пред малко над 3000 зрители, които подкрепяха "сините" след събитията през последната седмица, но след 15 минути темпото спадна. Сукуна пробва два удара, а след това Йоргачевич спаси диагонален удар от няколко метра на Владислав Узунов, който водеше атаката.
На почивката Божидар Краев и Бабатунде Адениджи смениха Сукуна и Франсис Нар. Втората част започна отлично да "сините", които веднага излязоха напред в резултата. Адениджи се разписа след удар с гърди. Нигериецът засече центрира на Антонио Аниете и от два метра вкара своя шести гол в първенството. Публиката започна още повече да подкрепя "сините", които бяха близо до втори гол, но Банков изби изстрел на Аниете.

Левски - Локомотив (ГО) Изненадващо защитата на "сините" се пропука сериозно в 58-ата минута, като се стигна до 1:1. Първо Йоргачевич затвори Куфиети от гостите, последва центриране към Узунов, който от три метра на празната врата стреля, но Яблонски изби. Последва ново центриране, а Куфиети надскочи Яблонски и прати топката в мрежата. Попадението бе негово трето, което го прави голмайстор на клуба. До днес само Локомотив (Пловдив) се бе разписвал на "Герена" за първенство през този сезон.

Левски - Локомотив (ГО) Последва нов удар на Аниете, Огнянов искаше дузпа за игра с ръка на Мартин Желев. Такава трябваше да бъде отсъдена в 78-ата минута, когато Божидар Краев стреля, Фиданин му подложи в наказателното поле и го контузи. Апостолов остана безмълвен, а при следващата атака "железничарите" бяха на път да шокират всички.

Левски допусна абсолютно същата грешка, като при първото попадение. Йоргачевич първо излезе да пресича, след което се върна на вратата и с невероятен рефлекс изби удар на Джоман над гредата. Станислав Иванов замени Краев, а Роман Прохазка бе близо до втори гол, след недобра намеса на Банков, който все пак изби.

Левски - Локомотив (ГО) След последвалия корнер Яблонски удари гредата, но преди това игра с ръка и атаката бе спряна. В 88-ата минута Огнянов реши да стреля вместо да търси подаване при нова добра атака, а Банков отново изби.

Това бе и последната възможност за столичани, които бяха подкрепяни мощно през всичките 90 минути, но след това получиха заслужена доза освирквания.

Тимът тръгна с нагласа да гони титлата, а вече изостава на девет точки и е с мач повече от Лудогорец. Освен това няма никакъв облик, като ЦСКА-София вече диша във врата на тима.

Левски - Локомотив (ГО) Собственикът напусна, като напрежението със сигурност е доста голямо във всяко звено на клуба от най-високата точка до футболистите. Тепърва ще се види какво ще се случи, но розово бъдеще на "Герена" няма да има скоро...