Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Поредният провал на Волфсбург не изненада никого (видео)

Опасността от изпадане става все по-реална за Волфсбург, който за пореден път разочарова феновете си. "Вълците" надиграха Вердер (Бремен), но куп непростими пропуски доведоха до домакинска загуба с 1:2, която изравни двата тима в класирането, а разликата между тях и намиращия се на 16-ото място Хамбургер ШФ е само 2 точки.

Всички попадения в двубоя на "Фолксваген Арена" паднаха в разстояние на 9 минути преди почивката. На два пъти точен за гостите беше Серж Гнабри. За Волфсбург се разписа Борха Майорал, след което отборът на Валериен Исмаел не можа да реализира нито едно от многото създадени положения пред вратата на бившия му тим.
Привидното превъзходство на Волфсбург в началото сякаш заблуди домакините, че лесно ще пречупят "бременските музиканти". Не се случи нищо подобно. В 10-ата минута щастлив рикошет помогна на Ганби да открие резултата, а в 18-ата отново той наказа Диего Беналио. Този път нападателят, който играе във Вердер под наем от Арсенал, остана непокрит в малкото наказателно поле и с лекота заби топката под гредата.

Минута след втория гол Борха Майорал върна интригата. Испанецът вкара с гърди, възползвайки се от объркване в защитата на гостите. До почивката Волфсбург можеше да направи пълен обрат, но и късметът им обърна гръб. В 36-ата минута Даниел Дидави уцели гредата от фаул, а в 40-ата същото направи и Борха Майорал след хубаво центриране от левия фланг.
Пропуските на Волфсбург не спряха дотук. След почивката нападателите на тима няколко пъти се провалиха от чисти позиции и това се оказа фатално. В добавеното време влезлият като резерва Марио Гомес имаше възможност да спаси поне точката, но съотборникът му Робин Кнохе игра като защитник на Вердер и попречи на германския национал.

За тима от Бремен това бе втора поредна победа като гост, след тази срещу Майнц 05 преди седмица. Волфсбург пък загуби за 4-и път в последните 5 кръга.