Прогресът на Нант продължава

Отборът на Нант играе все по-успешно под ръководството на Серджо Консейсао. "Канарчетата" продължават изкачването си в класирането и вече заемат 12-о място, след като се справиха с гостуващия Дижон с 3:1. Техният съперник пък е точно над зоната на изпадащите, но с показаното днес загатна, че трудно ще оцелее в Лига 1.

Ясен Баму откри резултата в полза на домакините още в 3-ата минута, но в края на полувремето Лео Дюбоа си вкара автогол за 1:1. Натискът на Нант през втората част беше материализиран с две попадения на Емилиано Сала и Фелипе Пардо.

В последните си 9 мача "канарчетата" имат само две загуби, а в следващия кръг им предстои тежко гостуване на водача Монако.