Мицански пак вкара, но отборът му понесе тежка загуба

Доскорошният нападател на Левски Илиян Мицански отново показа головия си нюх. Родният футболист се разписа във втори пореден мач нa Корона Киелце, но отборът му загуби тежко с 1:4 при визитата си на Арка (Гдиня) в среща от 23-ия кръг на полското първенство.

Мицански беше точен в 40-ата минута за 1:1, но през второто полувреме Корона получи три безответни попадения. Първото от тях падна от дузпа, отсъдена за нарушение на преотстъпения от Лудогорец вратар Милан Борян в наказателното поле. Матеуш Швох реализира дузпата, а до края на мача домакините още два пъти преодоляха канадския национал. На пейката остана друг бивш футболист на Лудогорец - Даниел Абало.

В класирането Корона е на 9-о място с 29 точки, колкото има и Арка. Начело е Лехия (Гданск), където играе Симеон Славчев.