Звездният отбор на Нефтохимик с 10-а поредна победа

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) записаха 9-а поредна в Суперлигата на България и общо 10-а поредна във всички турнири. Воденият от треньора Петър Дочев тим даде гейм на слабака Славия, но спечели с 3:1 (25:13, 25:23, 22:25, 25:19) в мач от 20-ия кръг, игран тази вечер в зала "Младост".

Така бургазлии се изкачиха на 4-о място във временното класиране с 14 победи, 6 загуби и 40 точки, с колкото е и 5-ия Пирин, но с по-лошо геймово съотношение. "Белите" продължават да са на дъното без победа до момента и само две спечелени точки. В следващия предпоследен 21-и кръг от редовния сезон Нефтохимик ще е отново домакин, но този път на 3-ия Монтана, докато Славия ще приеми Миньор (Перник). Двете срещи са във вторник (28 февруари) от 18,00 часа.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - СЛАВИЯ 3:1 (25:13, 25:23, 22:25, 25:19)

НЕФТОХИМИК: Георги Братоев 5, Жани Желязков 3, Мартин Пенев 6, Георги Петров 12, Стоян Самунев 7, Красимир Гайдарски 7 - Мартин Иванов-либеро (Тони Дремсизов, Андрей Николов 5, Николай Кичуков, Петър Христов 10, Карягин)
Старши-треньор: Петър Дочев
СЛАВИЯ: Пенков 1, Илиян Преспов 25, Аспарух Аспарухов 15, Брадиславов 1, Петров 1, Маринов - Петров-либеро (Василев 3, Димитров, Благинов)
Старши-треньор: Северин Димитров.