Станимира и Джоана са полуфиналистки на "Странджа" (снимки)

Станимира Петрова и Джоана Нуамеруе се класираха за полуфиналите на 68-ото издание на международния турнир по бокс "Странджа".

В категория до 54 кг световната ни шампионка Петрова не остави никакви съмнения в превъзходството си над Юлия Апанасович от Беларус и спечели с 5:0 съдийски гласа, въпреки че започна с официално предупреждение още в първия рунд за задържане на противника. Българката демонстрира познатия си стил на игра с много движение по ринга, атрактивни ескиважи и острите удари и си осигури най-малкото бронз от турнира. В спор за място на финала тя ще излезе срещу индийката Маиснам.

Джоана Нуамеруе спечели първи медал от международен боксов турнир, след като победи в много драматичен мач Йелена Янивийевич от Сърбия с 3:2 съдийски гласа. По-малко от година, след като пострада тежко в катастрофа край Русе, състезателката по таекуондо и кик бокс, показа израстване в бокса. Джоана влизаше без страх в близкия бой, размени си много удари със сръбкинята и въпреки че още във втория рунд от носа й текна кръв, тя доигра мъжки срещата си. Съдиите й дадоха пълно превъзходство в първия рунд, а третият отсъдиха за съперничката й. Гласовете във втория на арбитрите от Испания, Беларус и Унгария й донесоха крайната победа. Съперничка на българката на полуфиналите ще бъде рускинята Елена Устинова, която спечели мача си без игра поради неявяване на съперничката й.

Международен турнир Странджа - ден 4

Третата ни представителка в следобедния сеанс Розалия Пайчева (54) не успя да се противопостави на олимпийската вицешампионка от Лондон 2012 Саяна Сагатаева (Рус) и, въпреки че се бори до край, отстъпи с 0:5 при дебюта си на "Странджа".