Барселона и Везенков сложиха край на лошата серия в Евролигата (видео)

Отборът на Барселона, където играе българския национал Александър Везенков, сложи точка на черната си серия от четири поредни загуби в Евролигата, след като късно снощи се наложи при визитата си на ЕА7 Емпорио Армани (Милано) с 83:78 в двубой от XXIII кръг в най-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

Везенков започна като титуляр и се представи на ниво, като за 30:15 минути на терена се отличи с 13 точки (3/3 за две точки, 2/5 за три точки и 1/1 от линията за наказателни удари), 5 борби, 5 асистенции и 3 откраднати топки.

Най-резултатен за каталунците беше Анте Томич с 19 точки, а Петери Копонен вкара 16 точки.

Авуду Абасс отбеляза 14 точки за италианците, а Андреа Чинчерини завърши с 11 точки.

След този успех Барселона заема 11-а позиция във временното класиране с баланс от 9 победи и 14 загуби, докато Емпорио Армани ЕА7 (Милано) е на последната 16-а позиция с актив от 7 успеха и 16 поражения.

Първото полувреме бе равностойно, като нито един от двата отбора не успя да вземе сериозно предимство и почивката дойде при минимална разлика в полза на домакините от Милано – 45:41.

През третата четвърт ситуацията се промени, след като Везенков и съотборниците му поеха пълен контрол върху събитията на терена и за 10 минути игра Барселона стигна до пълен обрат и се откъсна напред с десет точки – 65:55.

В заключителната четвърт баскетболистите на ЕА7 Емпорио Армани се хвърлиха да търсят обрат, но каталунците успяха да удържат на натиска и да се поздравят с крайния успех – 83:78.