Селта изхвърли Шахтьор Донецк от Европа

Испанският Селта хвърли бомбата в 1/16-финалите на Лига Европа, след като изхвърли украинския колос Шахтьор Донецк след 2:0 на стадиона в Харков.

Първата среща във Виго беше завършила с успех за украинците с 1:0 и те се виждаха сигурен 1/8-финалист до 90-ата минута на мача, когато гостите от Испания стигнаха до попадение и вкараха срещата в продължения. В 89-ата минута вратарят на Шахтьор Пятов събори Гуидети, който беше излязъл очи в очи с него. Яго Аспас се зае с изпълнението и хладнокръвно вкара с удар ниско по тревата в левия ъгъл.

В продълженията Селта стигна до второ попадение. Това се случи в 108-ата минута, когато Густаво Кабрал се разписа с глава след изпълнение на корнер. Той посрещна топката на близката греда и успя да прехвърли отбраната на Шахтьор.