Руснак вкара на Ростов, но когато всичко беше решено (видео)

Европейската приказка на Ростов продължава. След като се пребори за третото място в групата си в Шампионската лига и дори победи Байерн (Мюнхен), руският тим показа класа и в Лига Европа. Тимът на Иван Данилянц направи 1:1 със Спарта (Прага) като гост и се класира за осминафиналите. Първата среща в Ростов на Дон бе спечелена от "жълтите" с 4:0 и днес интригата на рактика отсъстваше.

Дмитрий Полоз даде аванс на Ростов в 13-ата минута. Крилото на гостите се разписа след центриране на Александър Ерохин и отлична работа в наказателното поле на Аалександър Бухаров.

В средата на второто полувреме Коста Намоинесу от Спарта удари в лицето Сердар Азмун и получи втори жълт картон, оставяйки чехите с човек по-малко. Въпреки това, те стигнаха до равенството в 84-ата минута. По ирония на съдбата, точен срещу сънародниците си беше руският защитник Вячеслав Караваев.

СПАРТА (ПРАГА) - РОСТОВ 1:1
0:1 Д. Полоз (13)
1:1 В. Караваев (84)

* Ростов се класира за 1/8-финалите с общ резултат 5:1