Лион за втори път премаза АЗ Алкмаар (видео)

Френският гранд Лион се класира с лекота за осминафиналната фаза в Лига Европа. "Хлапетата" разгромиха АЗ Алкмаар със 7:1 и продължават напред с общ резултат от двата мача 11:2. Крайният победител в двубоя беше ясен още след мача в Холандия, но днес съставът на Брюно Женесио не пропусна да поднесе още един подарък на феновете си и постигна една от най-убедителните победи в цялата си история в евротурнирите.

Резултата откри Набил Фекир в 5-ата минута, а в 17-ата Максуел Корне покачи на 2:0. Леви Гарсия върна едно попадение в средата на полувремето, но това бе всичко, на което бяха способни гостите. Още до почивката Фекир и Серхи Дардер доведоха нещата до 4:1.

През втората част домакините намалиха темпото, но в последните десетина минути забиха още три гола. Набил Фекир оформи своя хеттрик, а освен него сред голмайсторите се записаха Хосем Ауар и Муктар Диакаби.

ЛИОН - АЗ АЛКМААР 7:1
1:0 Н. Фекир (5)
2:0 М. Корне (17)
2:1 Л. Гарсия (26)
3:1 Н. Фекир (27)
4:1 С. Дардер (34)
5:1 Н. Фекир (78)
6:1 Х. Ауар (87)