Аякс стигна до минимален успех (видео)

Аякс спечели с 1:0 домакинството си на Легия и преодоля първия кръг на директни елиминации в Лига Европа. Попадението на Вийргевер бе единственото и за двата мача след 0:0 в Полша. Бранителят се възползва от много удобна топка, паднала на крака му след удар на Юнес и спасяване на Маларц.

Холандците доминираха през първата часто, но рядко стигаха до реални опасности. В 20-ата минута Зийек удари гредата след нисък удар, но поляците като цяло се бранеха на ниво. Попадението, което падна малко след почивката, промени ситуацията на терена. Аякс продължи да има предимство, но крехкият аванс даваше надежди на гостите и в край изнерви феновете, тъй като се стигна до някои разбърквания в наказателното поле на домакините. В самия край Аякс организира контраатака, при която петима футболисти бяха срещу един бранител на Легия, но до попадение не се стигна, тъй като Зийек стреля слабо.

АЯКС - Легия 1:0
1:0 - Виргевер (49)

Аякс продължава с общ резултат 1:0