Драматичен гол изхвърли Зенит (видео)

Андерлехт се класира за 1/8-финалите на Лига Европа, след като попадение на Кийсе Телин в самия край на срещата осигури продължаването напред на белгийците. Голът бе за крайното 3:1 за Зенит в реванша, той промени всичко за двата отбора. Руснаците доминираха през цялата среща и стигнаха до три попадения преди всичко за тях да рухне в последната минута.

Джулиано откри резултата в средата на първото полувреме. Тогава Дзюба проби отляво, но не успя да отправи удар. Топката се озова на крака на Джулиано и той я прати в мрежата. Въпреки натиска на руснаците вторият гол падна чак в 72-ата минута. Дани намери Джулиано, а той изведе Дзюба, който прати топката покрай Рубен. Това означаваше, че резултатът от двата мача е изравнен. Шест минути по-късно Джулиано направи 3:0, след като Дзюба му върна жеста. Бразилецът записа осми гол в осем мача в Лига Европа този сезон.

Зенит докосваше класирането, когато центриране стигна до влезлия като резерва Нютинк, който върна с глава към Телин и той също с глава прати топката в мрежата.

Зенит - АНДЕРЛЕХТ 3:1
1:0 - Джулиано (24)
2:0 - Дзюба (72)
3:0 - Джулиано (78)
3:1 - Телин (90)

Андерлехт продължа след 3:3 по правилото за повече отбелязани голове на чужд терен.