Рома проспа реванша с Виляреал, вратар спаси "вълците" от конфузна развръзка (видео)

Рома се класира за 1/8-финалната фаза на Лига Европа, въпреки че изигра много слаб реванш с Виляреал и загуби с 0:1 на "Олимпико". "Вълците" тотално подцениха този мач, след като преди седмица спечелиха с 4:0 на "Естадио де ла Серамика". Рафаел Сантос Боре (15') реализира единственото попадение днес, а пропуските на гостите и добрите изяви на Алисон, който направи серия спасявания на вратата на Рома, лиши Виляреал от по-изразителна победа и доближаване до мечтания обрат. Домакините завършиха и с човек по-малко, след като Антонио Рюдигер бе изгонен с два жълти картона.

Франческо Тоти изведе Рома с капитанската лента. Петима играчи, които бяха титуляри в първия двубой, също стартираха днес - Алисон, Бруно Перес, Даниеле Де Роси, Костас Манолас и Стефан Ел Шаарауи. Единствено капитанът Бруно Сориано запази мястото си в състава на Виляреал в сравнение с тези, които стартираха преди седмица.

Изненадващо Виляреал поведе в резултата в 15-ата минута, когато Томас Вермаелен сгреши фатално в защитата, опитвайки се да изчисти едно центриране отдясно. Вместо това белгиецът само спря топката за Рафаел Сантос Боре, който вкара отблизо за 0:1. Още преди попадението гостите показаха, че ще атакуват смело днес и удар на Сориано срещна гредата. "Вълците" продължиха да изглеждат доста немотивирано, а в 33-ата минута Родриго Ернандес бе близо до удвои, но Алисон изби, след което топката рикошира в гредата за втори път тази вечер. В края на полувремето Сориано пропусна още една възможност за гостите.

В началото на втората част Алисон за пореден път спаси Рома след опасен удар на Солдадо.

В 81-вта минута Антонио Рюдигер, който се появи в игра на почивката, получи втори жълт картон и остави Рома с човек по-малко. Голмайсторът Боре обаче пропусна две добри възможности в края, след като не успя да преодолее направилия страхотен мач Алисон.

Рома продължава на 1/8-финалите с общ резултат 4:1.