Луд мач в Италия: Борусия (М) с грандиозен обрат срещу Фиорентина (видео)

Отпадналият от Шампионската лига тим на Борусия (Мьонхенгладбах) сътвори рядко срещан обрат при гостуването си на Фиорентина и се класира за 1/8-финалите в Лига Европа. Германците бяха загубили първата среща с 0:1, а тази вечер изоставаха с 0:2 до 44-ата минута. След това обаче те успяха да забият четири гола в рамките на 16 игрови минути, с което стигнаха до успех с 4:2 и си гарантираха място в следващата фаза. Капитанът на Борусия Ларс Щиндъл заби експресен хеттрик, а след това Андреас Кристенсен довърши съперника с четвърто попадение.

И преди седмица на "Борусия Парк" "жребчетата" бяха по-добрият състав, но направиха редица пропуски. Те започнаха така и този мач, като в 7-ата минута топката срещна гредата на вратата на Фиорентина след засичане на Яник Вестергор.

"Виола" обаче излезе напред в 16-ата минута чрез Никола Калинич, а в 29-ата минута подхлъзване на Вестергор позволи на Борха Валеро да удвои преднината на своите и домакините вече потриваха доволно ръце.

Ларс Щиндъл обаче беше решил да изиграе мача на живота си. При отсъствието на Рафаел и получилия травма Торган Азар нападателят се нагърби с отговорността и в 44-ата минута намали от дузпа. Три минути след почивката той изравни, а в 55-ата минута донесе обрата след заучено изпълнение на пряк-свободен удар. След още пет минути Андреас Кристенсен забоде кълбото в мрежата за 4:2.

До края на италианците им трябваха поне два гола, но те стигнаха само до една греда чрез Йосип Иличич.

ФИОРЕНТИНА - БОРУСИЯ (М) 2:4
1:0 Калинич (16)
2:0 Валеро (29)
2:1 Щиндъл (44-дузпа)
2:2 Щиндъл (47)
2:3 Щиндъл (55)
2:4 Кристенсен (60)

Борусия продължава напред с общ резултат 4:3