Лудогорец надигра Копенхаген, но е аут от Лига Европа (видео)

Лудогорец завърши 0:0 при гостуването на Копенхаген в 1/16-финална среща реванш от турнира Лига Европа и след поражението с 1:2 преди седмица в София българският шампион напусна надпреварата.

Във втория двубой разградчани бяха по-добрият тим през почти всичките 90 минути, но така и не успяха да създадат чисти голови положения. Причина за това бяха грешки при последния пас, 10-ина недобри изстрели от средна дистанция и затвърждаване на доста по-слабата форма на Марселиньо и Джонатан Кафу в сравнение с есенния полусезон.

На другия полюс бяха Натанаел, Моци, Минев и Кешерю, които се представиха на изключително ниво и в днешната среща те бяха лидерите на отбора.

Наставникът на тима Георги Дерменджиев предприе само една промяна в състава, който започна преди седмица срещу същия съперник. На мястото на Върджил Мисиджан започва Клаудиу Кешерю.

Първото положение бе за домакините. Още в първата минута Сантандер бе изведен отляво в наказателното поле на Лудогорец след грешка на Кафу, но ударът му не затрудни Владо Стоянов.

След тази ситуация българският тим натисна датчаните и организира две опасни атаки, които обаче не завършиха с удар към вратата. Веднъж и съдията "помогна" това да се случи, когато не отсъди очевиден фаул срещу Кафу пред наказателното поле на Копенхаген.

В 30-ата минута Кешерю получи пас пред наказателното поле и шутира силно, вратарят на домакините Олсен не помръдна, но шутът на румънеца профуча покрай дясната греда.

До края на полувремето Лудогорец продължи да доминира и на няколко пъти датчаните спираха атаки на орлите с очевадни нарушения, които чешкият рефер отказа да отсъди. При две ситуации пък Анисе от удобна позиция не отправи добър изстрел, а шут на Натанаел с десния крак попадна в ръцете на Олсен.

Във втората част на първото полувреме пък Кейта извърши две груби нарушения и не само се размина с жълт картон, но едното дори не бе отсъдено.

През втората част Лудогорец продължи да доминира, но датчаните се справяха добре в отбрана и рядко допускаха някакви по-сериозни опасности пред тяхната врата.

В 57-ата минута Минев центрира добре към Кешерю, който изпревари Йоргенсен и стреля с глава, но в аут. Пет минути по-късно хубав удар по земя завари на Вандерсон излезе в аут. Секунди по-късно Кафу получи извеждащ пас зад гърба на домакинската защита, но се засуети и ударът му бе блокиран.

В 65-ата минута Георги Дерменджев извади един от вътрешните си полузащитници - Анисе, и на негово място влезе Кишада.

В 77-ата минута Корнелиус свали с глава към изпуснатия от Марселиньо Кукс, но футболистът на датчаните шутира от 7-8 метра над вратата.

До края на двубоя Лудогорец не се отказа да опитва да отбележи поне един гол, но Копенхаген удържа на натиска и заслужено се класира за 1/8-финалите във втория по сила европейски клубен турнир, най-вече заради представянето си в София.

КОПЕНХАГЕН - ЛУДОГОРЕЦ 0:0

КОПЕНХАГЕН: 31. Олсен, 3. Аугостинсон, 5. Йохансон, 11. Корнелуис, 19. Сантандер (79-Павлович), 22. Анкерсен, 24. Туту, 25. Йоргенсен, 33. Фалк, 35. Кейта (66-Куск), 88. Матич

ЛУДОГОРЕЦ: 21. Стоянов, 25. Минев, 5. Паломино, 27. Моци, 6. Натанаел, 12. Анисе (65-Анисе), 18. Дяков, 22. Кафу (75-Мисиджан), 84. Марселиньо, 88. Вандерсон (83-Жоао Пауло), 28. Кешерю