Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Берое развали безгрешната си серия в Балканската лига

Отборът на Берое, който преди дни триумфира с купата на България, пропусна да продължи победната си серия в Балканската лига по баскетбол и допусна първа загуба във втората групова фаза на турнира, след като отстъпи като домакин на македонския Фени Индъстрис с 66:68 (12:11, 13:18, 24:16, 17:23).

Момчетата на Любомир Минчев започнаха мача отлично и бързо поведоха с 10:0 точки, но след това настъпи необяснимо отпускане в нападение и до края на първата четвърт преднината им бе сведена до едва 1 точки при 12:11.

Гостите от Македония продължиха с по-добрата си игра от края на първата четвърт и логично поведоха с 29:25 на почивката.

Берое обаче заигра по-добре в началото на второто полувреме и отново успя да си върне водачеството след 24:16 в третата четвърт.

В последните 10 минути домакините водеха през почти цялото време, но в заключителната минута Фени осъществи обрат, с който запази шансовете си за класиране за следващата фаза.

Шейн Гибсън бе най-резултатен за Берое с 21 точки, а Степан Тешия прибави 10. За Фени с 12 точки приключи Матия Чешкович.

Берое (България) - Фени Индъстрис (Македония) 66:68 (12:11, 13:18, 24:16, 17:23)