Фантастичен Супер Бобо заби 43 точки и класира Кифисиас на полуфинал за Купата на Гърция

Българският волейболист Боян Йорданов продължава да прави истински чудеса на игрището. В рамките само на няколко месеца Супер Бобо за втори път заби над 40 точки в един мач. Българският диагонал изигра невероятен мач при изключително драматичната победа у дома на неговия Кифисиас (Кифисия) над гранда Панатинайкос (Атина) с 3:2 (27:29, 25:23, 24:26, 25:19, 16:14) в мач от 1/4-финалите на турнира за Купата на Гърция, игран снощи.

Така волейболистите на Кифисиас се класираха за финалната четворка на турнира за националната Купа за втора поредна година. Там на полуфиналите Супер Бобо и компания ще играят срещу Орестиада, който отстрани Кизикос (Неа Перамос) след 3:1 гейма. В другата полуфинална един срещу друг пък ще излязат ПАОК, надиграл Памбохайкос с 3:1, и носителя на трофея Олимпиакос, който елиминира Ираклис (Халкидики) също след 3:1 гейма. Финалният турнир за Купата на Гърция ще бъде на 18-и и 19-и март.

Срещата между Кифисиас и Панатинайкос бе изключително равностойна и оспорвана. Равенството в първия гейм се запази до 24:24, но в крайна сметка "зелените" се наложиха трудно след 29:27. В началото на втората част домакините от Кифисиас дръпнаха с няколко точки и благодарение на Боян Йорданов запазиха преднината си до крайното 25:23. Следващите два гейма се развиха по подобен сценарий като първите две части. Третият отиде на сметката на ПАО - 26:24, а четвъртия за Супер Бобо и съотборниците му - 25:19. Така мачът бе вкаран в тайбрек. В петия решителен гейм Панатинайкос поведе бързо с 4:1 и 8:4, но Кифисиас успя да изравни при 11:11. Все пак, ПАО стигна до мачбол при 14:12, но българският диагонал не се предаде и след две негови силни атаки се стигна до 14:14. В крайна сметка Кифисиас измъкнаха тайбрека с 16:14 след отлична блокада на Вангелис Мурутис и атака в аут на гостите от Панатинайкос, а с това и мача с 3:2.

Супер Бобо изигра поредния си невероятен мач и заби фантастичните 43 точки (4 блока, 1 ас и 56% ефективност в атака) за победата. Така за втори път след още по-фантастичните му 47 точки срещу Ираклис (Халкидики) в мач от гръцката лига преди няколко месеца, българският нападател минава границата от 40 точки. За тима на Панатинайкос аржентинският диагонал и национал Хосе Луис Гонсалес реализира също страхотните 36 точки (1 блок, 2 аса и 62% ефективност в атака), но и това не помогна за успех.