Кедира уверен, че 21-годишното чакане на Юве е към края си

Германският полузащитник Сами Кедира вярва, че 21-годиишното чакане на Ювентус да се покрие с европейска слава е към своя край. Кедира беше основна фигура при успеха на "Старата госпожа" вчера и смята, че този сезон е напълно възможно да бъде спечелена третата европейска клубна титла.

Марко Пяца и Дани Алвеш, които влязоха като резерви, осигуриха головете за крайното 2:0 като гост на Порто снощи, което до голяма степен гарантира участие на четвъртфинал в Шампионската лига. Алекс Телеш от отбора на домакините получи червен картон през първото полувреме заради безумен фаул и така даде сериозно предимство на Юве.

И докато Кедира поддържа изкуствена интрига, че все още има някаква възможност и за Порто, то той се надява и на първа Шампионска лига от 1996-а година насам, като добавя че има "добро чувство за това.
"Понякога имаме усещането, че нещо ще се случи и аз имам много добро чувство в тази посока. Но за нещастие, вероятно още 7 или 8 отбора имат същите усещания, заяви германският полузащитник пред БТ Спрот. - Ние трябва да работим още повече, да гледаме напред и ако всичко е така, както го искаме, може и да ни се случи."

Лидер в Серия А и почти сигурен шампион на Италия, това би помогнало на отбора да се концентрира в Европа. Снощната победа над Порто сложи край на една серия от 20 мача без поражение на собствен терен за Порто. Но въпреки солидната преднина, Кедира смята за твърде рано да се отписват португалците.

"Знаем футболът какви луди сценарии може да ни предложи. Само преди една нощ гледахме нещо подобно и в Манчестър. Сити на два пъти се върнаха в мача и накрая победиха Монако с 5:3. Така че нещата при нас абсолютно не са приключили, добави още плеймейкърът на Юве.

Победата пък удължи и тяхна серия - 23 поредни мача с отбелязани голове във всички турнири.

"Изиграхме едни 90 минути с контрол и спокойствие, за да постигнем добър резултат преди реванша. Трудно е да се играе 11 срещу 10 особено на такова високо ниво. Да, важно е да вкараме първи гол, но никога не загубихме контрола върху играта и това е по-важното, завърши етническият мароканец.