Десет “дракони” рухнаха под напора на Юве (видео+галерия)

Ювентус записа много важен успех с 2:0 като гост над Порто в първия 1/8-финален двубой между тези два отбора в Шампионската лига. “Бианконерите” са с единия крак в следващия кръг, след като матираха своя съперник с голове на Марко Пяца в 72-ата и Даниел Алвеш в 74-ата минута. Италианският шампион бе подпомогнат и от факта, че домакините играха с 10 човека от 27-ата минута, когато Алекс Тейес си изпроси втори жълт и червен картон. Играчите на Порто дълго време удържаха натиска на своя съперник, а и Икер Касийяс направи няколко чудесни спасявания, но малко преди края “драконите” рухнаха и ще се нуждаят от малко чудо на реванша, за да продължат напред.

В началото Порто започна мача добре и в 6-ата минута Ясин Брахими стреля доста опасно от фаул, но над вратата.

Постепенно обаче Юве взе инициативата и започна все повече да поглежда към вратата на Икер Касийяс. В 13-ата минута Алекс Сандро стреля доста неточно. След това в 18-ата минута след страхотна комбинация Гонсало Игуаин бе изведен в наказателното поле и само блестящата намеса на защитник на домакините попречи да се стигне до гол. В 23-ата минута пък Игуаин свали с глава за Пауло Дибала, който шутира от границата на пеналта, но над вратата.

В 27-ата минута Алекс Тейес извърши необмислен фаул срещу Стефан Лихтщайнер и получи втори жълт и червен картон в рамките на три минути и остави отбора си в намален състав.
Това още повече вдъхнови гостите, които при изпълнението на фаула използваха заучено положение и Хуан Куадрадо стреля опасно до гредата. След това в 33-ата минута Алекс Сандро центрира за Кедира, който обаче стреля с глава неточно. В 39-ата минута пък Игуаин получи отличен пас на дузпата и стреля от движение и Касийяс с блестяща намеса опази вратата си. В 45-ата минута и гредата помогна на опитния страж, след като Дибала отправи мощен удар от дистанция.

В началото на второто полувреме Дибала успя да прати топката във вратата на Порто, но голът бе отменен заради доста тънка засада. “Драконите” пък отговориха със страхотно центриране на Лаюн за Ерера, но изстрелът с глава на капитана мина покрай вратата.

“Бианконерите” обаче все повече засилваха натиска и в 53-ата минута Дибала отново отправи мощен удар, но и този път Касийяс бе на мястото си. След това в 60-ата минута и Кедира отправи прекрасен изстрел от воле, но и той не намери очертанията на вратата, а в 67-ата минута и Игуаин стреля опасно, но неточно.

Натискът на Ювентус в крайна сметка даде резултат. В 72-ата минута защитник на Порто не се намеси добре при едно подаване в наказателното поле и буквално изведе Марко Пяца на стрелкова позиция и хърватинът не сгреши. Само две минути по-късно резултатът бе удвоен. Алекс Сандро центрира в наказателното поле за Даниел Алвеш, който овладя и с удар от воле заби топката в мрежата за 0:2.

В 87-ата минута Юве бе близо и до трето попадение, след като Кедира бе изведен по перфектен начин в наказателното поле, но стреля до гредата.

В крайна сметка Ювентус взе повече от добра турнирна победа и може да гледа с оптимизъм към реванша на свой терен. Порто пък ще бъде в изключително неизгодна позиция преди ответния двубой в Торино и ще е доста трудно да обърне нещата в своя полза.