Шалке 04 не позволи на ПАОК да потърси чудото (видео)

Очаквано Шалке 04 не срещна сериозни проблеми срещу ПАОК в реванша и продължава на 1/8-финалите в Лига Европа с общ резултат 4:1. Тази вечер срещата на "Фелтинс Арена" завърши 1:1, след като и двата отбора не видяха смисъл в това да хвърлят усилия заради онова 3:0 за германците в Солун миналия четвъртък.

Намиращият се отлична форма Алесандро Шьопф откри в полза на Шалке в 23-ата минута, но 120 секунди по-късно съотборникът му Матия Настасич си вкара автогол. През втората част и двата тима изпуснаха да забият победни голове. Единствената неприятност за "миньорите" е контузията на Налдо, който напусна в 72-ата минута.

Мачът се игра днес по молба на полицията, защото тези дни в Рур стартира ежегодният карнавал и органите на реда ще са ангажирани с него.

ШАЛКЕ 04 - ПАОК 1:1
1:0 Шьопф (23)
1:1 Настасич (25-автогол)

Шалке 04 продължава напред с общ резултат 4:1