Още един ранен гол попари Фенербахче

Фенербахче приключи евроучастието си с отпадане на 1/16-финалите в Лига Европа, дошло след общ резултат 1:2 срещу Краснодар. На реванша в Истанбул тази вечер домакините стигнаха само до 1:1 и по този начин не успяха да компенсират за поражението си с 0:1 на руска земя седмица по-рано.

Наивна грешка на Мартин Шкъртел позволи на Фьодор Смолов да вкара така важния за гостите гол още в 7-ата минута. След това "фенерите" трябваше да отговорят поне с три попадения, но стигнаха само веднъж до мрежата на Краснодар чрез Йосеф де Соуса в 41-ата минута.

Заради стремежа си да атакуват непрестанно, турците на няколко пъти се оголиха и само късметът ги спаси от загуба насред "Шюкрю Сарачоолу".

Отборът на Дик Адвокаат "проспа" началото и на първия сблъсък, когато руснаците реализираха в 4-ата минута.

Реваншът беше изтеглен за днес от мерки за сигурност, защото в четвъртък в Истанбул има мач и на Бешикташ.

ФЕНЕРБАХЧЕ - КРАСНОДАР 1:1
0:1 Смолов (7)
1:1 Соуса (41)

Краснодар продължава напред с общ резултат 2:1.