Севиля взе превес, но Лестър вкара важен гол (видео + галерия)

Отборът на Севиля надви с 2:1 Лестър в първи 1/8-финален сблъсък от Шампионската лига. Пабло Сарабия (25) и Хоакин Корея (62) зарадваха публиката на "Рамон Санчес Писхуан". Джейми Варди успя да запази шансовете на английския първенец в 73-ата минута. Като цяло момчетата на Хорхе Сампаоли заслужаваха победа с по-голяма разлика, след като тотално надиграха своя опонент и удариха две греди.

Стеван Йоветич поведе нападението на испанците, подкрепян от Витоло, Самир Насри и Хоакин Корея. Клаудио Раниери разчиташе в атака на Джейми Варди, а зад него действаха Марк Олбрайтън, Риад Марез и Ахмед Муса.

Домакините имаха сериозен превес през първото полувреме. В шестата минута Кристиан Фухс за малко да си отбележи автогол с глава в опит да намери Каспер Шмайхел. В 13-ата Хоакин Корея изпревари Уес Морган в наказателното поле и капитанът на "лисиците" спъна своя съперник - дузпа. Потърпевшият застана зад топката и направи пропуск от бялата точка, след като Шмайхел улови топката, възползвайки се от неуверения нисък изстрел.

Въпреки пропуска "бяло-червените" продължиха да играят със самочувствие. В 21-ата минута Серхио Ескудеро отправи тежък удар, при който Шмайхел реагира точно. В 25-ата левият бек Ескудеро центрира, а Пабло Сарабия насочи с глава много прецизно, топката се удари в гредата и влезе в мрежата - 1:0. В 37-ата Корея стреля от 20 метра и накара вратаря да плонжира и избие в корнер. Гостите от Албиона така и не дръзнаха да застрашат Серхио Рико преди почивката.

Британците започнаха малко по-активно второто полувреме, но не достатъчно. В 50-ата Рико се справи с удара на Ндиди. Минута по-късно Витоло нацели близката греда след нисък удар от малък ъгъл. В 62-ата андалусците вкараха втори гол. Йоветич впечатли с прекрасно овладяване на топката между двама и прекрасна асистенция към непокрития Корея, който отбеляза с помощта на напречната греда - 2:0. След това Йоветич изпусна на два пъти и домакините бяха наказани.

В 73-ата Дринкуотър центрира остро отляво, а Варди успя да се отскубне и да насочи в мрежата от пет метра, връщайки интригата в сблъсъка. В 80-ата тимът на наказания днес Хорхе Сампаоли поиска нова дузпа при съмнителна схватка между балканеца и Морган. Съдията може би с право прецени, че няма дузпа. В 83-ата Шмайхел се намеси стабилно след удар с глава на Витоло. В 88-ата Адил Рами разтресе напречната греда след насочване с глава при корнер.

Така шансовете на Лестър остават, а "лисиците" ще скочат здраво пред своята публика на Острова.