Габи Коева и Мария Филипова продължават без победа в Шампионската лига

Българските волейболистки - централната блокировачка Габриела Коева и либерото Мария Филипова, заедно със своя Телеком (Баку, Азербайджан) продължават да са без победа в групите на Шампионската лига, след като допуснаха 5-а поредна загуба. Волейболистките на Телеком отстъпиха като гости на шампиона на Полша Хемик (Полице) с 1:3 (25:21, 16:25, 13:25, 16:25) в мач от 5-ия кръг в Група А на най-силния европейски клубен турнир, игран снощи пред над 4000 зрители в зала "Азоти Арена".

Мария Филипова бе титулярно либеро цял мач за азербайджанския тим и завърши с 33% позитивно посрещане. Габи Коева бе титулярка във втория и четвъртия гейм и се отчете с една единствена точка от атака. Най-резултатна за Телеком стана Елисавета Самадова с 20 точки (1 ас, 37% ефективност в атака, 43% позитивно и 24% перфектно посрещане). За домакините от Хемик Малвина Смаржек реализира 15 точки (1 блок, 1 ас, 34% ефективност в атака и 18% позитивно посрещане), а сръбската блокировачка и националка Стефана Велкович добави 13 точки (4 блока, 2 аса и 44% ефективност в атака) за победата.

Азербайджанският отбор е на последното 4-о място след 5 загуби от 5 мача и без спечелена точка. Волейболистките на Хемик пък са на второ място след 3 победи, 2 загуби и 9 точки, с което запазват реални шансове за класиране напред в плейофите на ШЛ. В последния 6-и кръг в групата Телеком ще е домакин на италианския Имоко Волей (Конеляно). Срещата ще бъде следващия вторник (28 февруари) от 15,00 часа българско време.